It is currently Fri Mar 29, 2024 4:44 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Compania 7 Iasi
PostPosted: Thu May 23, 2013 1:30 am 
Offline
Site Admin

Joined: Wed Sep 26, 2012 10:33 pm
Posts: 364
Location: Iasi
Ideile care au reiesit din discutiile pe care le-am avut la intalnirea de miercuri seara:

1. Pentru a aduce cat mai multi oameni la joc putem avea in vedere:
- locatii noi sau relocarea jocului in proximitatea locatiilor existente (inlcusiv ideea unei locatii exclusiviste pentru noi care sa aiba la baza documente semnate cu proprietarii);
- scenarii noi de joc, sau imbunatatirea celor existente (construite cat mai simplu si usor de inteles);
- sa incurajam in continuarea aducerea membrilor noi in masura in care sunt oameni de calitate, sunt dispusi sa se alinieze la toate regulile airsoftului si manifesta dorinta de integrare in comunitate si dezvoltare in airsoft;
- sa eliminam intalnirile la Carrefour/Kaufland, etc. inainte de zilele de joc obisnuite pentru a evita sa pierdem 1/2-1 h. Ne vom intalni direct in locatia de joc la ora 09.00 si la maxim 09.30 sa dam startul la joc. Cei care au nevoie de transport pot posta in topicul dedicat zilei de joc si va fi preluat de cineva cu masina dintr-o locatie agreata;
- sa incercam sa limitam la maxim plecarile de la joc inainte de ora 14.00 (sfarsitul jocului) pentru a nu dezechilibra echipele si a strica jocul. In mod special sa evitam plecarea in mijlocul jocului, sa asteptam, pe cat posibil, pana la finalul rundei pentru a pleca acasa;
- sa efectuam periodic simulari cu scenarii prestabilite (de exemplu: atacarea unui deal tinut de n oameni / cucerirea unei cladiri aparate de n oameni / inaintarea printr-o zona cu inamici, etc) pentru a ne crea automatismele necesare abordarii unor situatii frecvente de genul acesta, mai ales in jocurile interjudetene/nationale;

2. Membri C7
Includerea urmatorilor membri (in baza regulilor ca orice membru existent are drept de vetto in privinta acceptarii unui membru nou, vechimea minima necesara pentru a fi primit in C7 este de 1 an si fiecare membru propus pentru includere trebuie sa fie cunoscut de majoritatea simpla a membrilor existenti in C7) :
- Pupy
- Ovidiu Ursache si Expresss (cu derogarea de la regula de vechime minima 1 an in airsoft prin votul unanim al membrilor)
- Vaya
- Bernacek
- putyn
- Octav
- Ninja
- dr3i
- Gelu
Excluderile le vom stabili ulterior pe un alt canal de comunicare.

3. Codrii de Arama
Au fost alesi comandantii pentru deplsarea de la Bt in urmatoarea forma:
General: Mishu
Capitan: Otto
Capitan: Cryo
Sa avem in vedere dotarea cu cateva lasere in echipe pentru a putea indica zonele fierbinti. locatii unde se regaseste inamicul, etc. catre restul echipei.

Rog sa ma corectati daca am gresit ceva, sau sa mai adaugati ce mi-a scapat!

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Compania 7 Iasi
PostPosted: Sun Jun 30, 2013 7:10 am 
Offline
Acces Organizator Iasi

Joined: Fri Nov 02, 2012 10:27 am
Posts: 59
Location: IASI
La noii c7 a mai fost inclus si Gelu .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Compania 7 Iasi
PostPosted: Sun Jun 30, 2013 10:10 pm 
Offline
Site Admin

Joined: Wed Sep 26, 2012 10:33 pm
Posts: 364
Location: Iasi
Maximal wrote:
La noii c7 a mai fost inclus si Gelu .

Am modificat!

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Compania 7 Iasi
PostPosted: Mon Aug 11, 2014 12:07 pm 
Offline

Joined: Fri Jun 13, 2014 5:13 pm
Posts: 5
Salut , va deranjez cu o intrebare ...
Acceptați membri care au sub un an ca membrii ?
Ideea e ca suntem 4 : Eu , Spoof (Dragos) , Mariu B , Codrin (Ar mai fi Rares și Amir dar nu am vb cu ei deci nu pot vb în numele lor ) și am vrea sa participam la evenimentele naționale gen Codrii de Aramă etc. Și am vrea sa fim lângă persoane cu experiență sa mai învățăm câte cv de la ei decât de capul nostru. Mă gândesc ca puteți sa faceți o sub divizie pt începători sau de proba.
Sper sa nu o luați în nume de rău propunerea etc.
Va mulțumesc.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Compania 7 Iasi
PostPosted: Mon Aug 11, 2014 2:35 pm 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: Tue Nov 06, 2012 3:54 pm
Posts: 512
Salut,

Ca si admitere oficiala in C7 ca regula generala e necesar un an vechime (la joc cu noi). Am mai facut exceptii care au fost foarte controversate pana la urma, asa ca in principiu incercam sa ne tinem de aceasta regula. Motivul este ca vrem sa vedem ca acei jucatori sunt activi, au bun simt, adera la regulile noastre - si o fac in mod consistent, pe parcursul unei perioade mai lungi de timp.

Insa nu e nicio problema sa participati impreuna cu noi la event-uri si alte jocuri de gen, la fel cum si ceilalti jucatori ne-membri C7 o fac (destul de multi din cei pe care ii vedeti la padure nu fac parte din C7, dar nu sunt discriminati in vreun fel).

Sugestia mea e sa ramaneti in formula asta, de echipa independenta, pentru moment, iar dupa ce mai trece ceva timp, fie sa aderati individual la C7 si eventual unul din squad-urile C7, sau, de ce nu, sa intrati ca si squad nou si de sine statator in C7.

Eventual sambata dupa joc ramanem la un suc si vorbim mai pe larg despre asta ;)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  


cron