It is currently Fri Apr 19, 2024 7:31 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Detin Tokyo Marui - PX4
PostPosted: Sun Dec 23, 2012 2:01 am 
Offline
Site Admin

Joined: Wed Sep 26, 2012 10:33 pm
Posts: 364
Location: Iasi
Aici vor posta cei care detin aceasta replica informatiile privind data la care a fost cumparata replica, daca a fost cumparata noua sau la mana a doua si daca au fost probleme deosebite cu ea pana acum. Sunt binevenite si pozele si detaliile suplimentare privind toate accesoriile si modificarile aduse replicii.

Limitati-va doar la informatiile aceastea si la un singur post, eventual cu editari ulterioare, daca e cazul, pentru fiecare membru.

Alte discutii le facem in topicuri diferite in acest forum, aici ne rezumam doar lista care ne va ajuta sa intelegem care sunt cele mai populare replici si cum pot arata ele.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Detin Tokyo Marui - PX4
PostPosted: Tue Jan 08, 2013 6:24 pm 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: Tue Nov 06, 2012 3:54 pm
Posts: 512
Detin TM PX4, cumparat cred ca prin Octombrie-Noiembrie 2011 de la Airsoft.ro (nou)

Pro's:
- foarte precis
- recul super fain
- mag-uri bune, fiabile, tin mult gaz
- hand grip ajustabil pe grosime
- trage fara probleme chiar si iarna, la temperaturi scazute (slide usor, din plastic)

Con's:
- pret (ca mai toate marui-urile)
- unele probleme de design si fiabilitate (mai jos)

Modificari:
- am cumparat un slide metalic cu teava de precizie 6.04. Slide-ul metalic insa e prea greu si scade din feelingul superb pe care-l are pistolul, asa ca am renuntat rapid la el si acum sta si aduna praf. Nici de teava de "precizie" n-am fost impresionat, mi se parea ca tragea mult mai imprastiat decat teava/hop-up-ul stoc (marui e marui pana la urma)
- laser/lanterna pe rail: laserul fiind china-made, batea unde voia el. la fel, am renuntat rapid la el.

Probleme:
- am stricat slide-ul original datorita unei probleme de design. In caz de double feed, una din bile se strecoara undeva langa grupul de aer si impiedica culisarea corecta a slide-ului. Daca nu esti pe faza si fortezi inca vreo cateva shot-uri (nu e foarte greu), o parte metalica din fata slide-ului (care preia socul reculului) se poate desprinde, plasticul care ramane cedand foarte rapid la recul. Chestia asta nu s-a intamplat dintr-o data, ci in timp. asa ca atentie mare atunci cand slide-ul nu culiseaza corect / culiseaza greu, cel mai probabil e o bila prinsa pe undeva!
- recent, mi s-a rupt trigger spring-ul (arcul care face tragaciul sa revina). Evident, arcul original e foarte greu de gasit, asa ca am incercat sa improvizez cu un arc de la o clama de par (!?!), cu rezultate ok-ish. Sa vedem cat rezista. Am inteles ca e posibil sa se potriveasca un trigger spring de systema sau de TM P226.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  


cron